Sensata PM6760D60RPH
Solid State Relays - Industrial Mount Ssr Relay, 3-Phase, Panel Mount, 600Vac/60A, 4-32Vdc In,
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sensata PM6760D60RPH.
Sager Electronics
Datasheet11 pages6 years ago
Datasheet11 pages6 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Sensata PM6760D60RPH provided by its distributors.
AC Active 3PST-NO (3Form A) Chassis Mount Solid State Relay 4V~32VDC 60A