Sensata EL100D20-24
Solid State Relays - Industrial Mount SSR Relay, Panel Mount, IP00, 100VDC/20A, 21-27VDC In
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sensata EL100D20-24.
TME
Datasheet6 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
+28.57%
Descriptions
Descriptions of Sensata EL100D20-24 provided by its distributors.
Solid State Relay, 20A, 21Vdc-27Vdc Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom EL100D20-24
SOLID STATE RELAY, 100VDC/20A, 21-27VDC INPUT, QUICK CONNECT, EL SERIES