Sensata DR6760D75P
Relay Solid State 3-Phase; DIN Rail Mount; 600VAC; 4-32VDC In; Zero Cross; 75A
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sensata DR6760D75P.
Sager Electronics
Datasheet9 pages6 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
3 month trend:
+127%
Descriptions
Descriptions of Sensata DR6760D75P provided by its distributors.
Solid State Relay Z-Vers. 3x600V 75A DIN
Sensata / Crydom , DR67, DIN , 75 A, 600 V