Sensata DR6760D60P
Solid State Relay, 60A, 48Vac-600Vac Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom DR6760D60P
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sensata DR6760D60P.
JRH Electronics
Datasheet9 pages6 years ago
3 month trend:
+19.22%
Descriptions
Descriptions of Sensata DR6760D60P provided by its distributors.
Solid State Relays - Industrial Mount SSR Relay, 3-Phase, DIN Rail Mount, 600VAC/60A, 4-32VDC In, Zero Cross