Schurter DKIH-3242-20D5
Common Mode Chokes / Filters 20A 2X0.50mH DKIH COMP.CHOKE THT
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Schurter DKIH-3242-20D5.
Sager Electronics
Newark
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2016-01-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Schurter DKIH-3242-20D5 provided by its distributors.
COMPENSATED HIGH CURRENT CHOKE, 1-PHASE, 20A 2 X 0.50 MH, DKIH SERIES
Single Phase EMI Filter, 425V, 0-400HzHz
Filter, Common Mode, 500Uh, 20A; Dc Current Rating:20A; Product Range:Dkih-1 Series; Inductance:500Μh Rohs Compliant: Yes |Schurter DKIH-3242-20D5