Schneider Electric XB4BD912R100K
Potentiometer; Harmony 22mm; Metal; 100K Ohms; 1W; Linear; 6mm Shaft
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Schneider Electric XB4BD912R100K.
Farnell
Datasheet4 pages8 years ago
Datasheet4 pages9 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-32.33%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of Schneider Electric XB4BD912R100K provided by its distributors.
Complete potentiometer, Harmony XB4, metal, 22mm, 100K
Schneider Electric Harmony XB4 XB4BD912R100K - XB4BD912R100K
Rotary Potentiometer 100kOhm 1W Linear
Mounting base potentiometer 100K
Schneider Head andpotentiometer R100K
Potentiometer, Linear, 100K, 1W, Knob; Track Resistance:100Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:Harmony Xb4 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount Rohs Compliant: Yes |Schneider Electric XB4BD912R100K