TE Connectivity FN7561-100-M8
Single Phase Bulkhead 100 A DC Feedthrough Capacitor, M8 Terminal | Schaffner FN7561-100-M8
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN7561-100-M8.
IHS
Datasheet4 pages0 years ago
Electro Sonic
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN7561-100-M8 provided by its distributors.
EMI Feedthrough Filters 100A TERMINAL 5Nm FEED-THROUGH FILTERS
Cap Feed Through 0.1uF 650VDC/130VAC 20% Screw Terminal 100C
FEED THROUGH FILTER 130VDC/130 VAC 100A 100NF