TE Connectivity FN354-12-05
3 phase/neutral filter, 60 Hz, 12 A, 3x 440/250 VAC, faston plug 6.3 mm, FN354-12-05
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN354-12-05.
IHS
Datasheet4 pages0 years ago
TME
Burklin Elektronik
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN354-12-05 provided by its distributors.
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 12A 440VAC Quick Connect Flange Mount
Power Line Filters 12A FASTON THREE PHASE FILTERS
COMPACT THREE-PHASE AND NEUTRAL LINE FILTER FOR HIGH FREQUENCY ATTENUATION Three Phase EMI Filter, 440V, 60HzHz
3-PHASE 12 A INPUT HIGH ATTENUATION FILTER FAST-ON