TE Connectivity FN3359-320-99
Power Line Filter 0 to 60Hz 320A 300VAC/520VAC Screw Chassis Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3359-320-99.
TME
Datasheet5 pages0 years ago
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3359-320-99 provided by its distributors.
HIGH CURRENT EMC/RFI FILTER 3-PH 320A BUSBAR FN 3359 SERIES
Schaffner High Performance 3-Phase Filt
FN3359-320-99, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
3 Phase High Current Filter 520VA
POWER LINE FILTER, 3-PH, 320A, 520VAC;
Power Line Filters 3 PHASE 320A
Filter, 3-Phase, 320A, 520Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:320A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:3 Stage; Filter Input Terminals:Quick Connect; Product Range:Fn 3359 Series Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3359-320-99