TE Connectivity FN3311-250-99-C16-R55
3 Phase Busbar Filter 500Vac, 250A, 33Nf, 1Mohm |Schaffner FN3311-250-99-C16-R55
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3311-250-99-C16-R55.
IHS
Datasheet4 pages0 years ago
Electro Sonic
TME
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2015-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3311-250-99-C16-R55 provided by its distributors.
Power Line Filter EMI/EMC 50Hz 250A 520VAC Busbar Flange Mount
Power Line Filters 250A 100kVA w/Cy cap 3x520/300VAC filter
IC CLK BUF 1:10 200MHZ 24TSSOP
LINE FILTER 520/300VAC 250A CHAS
FN3311-250-99-C16-R55 Current Rating: 250 A Input Termination Type: Busbar Output Termination Type: Busbar Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filters & Compact Power Line Ac Emc/rfi Filter (Fn3310 / Fn3311) | 250 A Busbar DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3311-250-99-C16-R55 | Internal Number: 813425-SF | FN3311-250-99-C16-R55 Current Rating: 250 A Input Termination Type: Busbar Output Termination Type: Busbar Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filters & Compact Power Line Ac Emc/rfi Filter (Fn3310 / Fn3311) | 250 A Busbar DELTA (3 wire + ground) | Part# FN3311-250-99-C16-R55 | Schaffner