TE Connectivity FN3288IT-20-33-C34-R60
Filter Emc/rfi 3 Phase Slim Book Style High Perf. It 480VAC 20A Term 33 Cy 4.4UF
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3288IT-20-33-C34-R60.
IHS
Datasheet9 pages0 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Supply Chain
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3288IT-20-33-C34-R60 provided by its distributors.
FN3288IT-20-33-C34-R60, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
3 PHASE SLIM BOOK STYLE HIGH P
Power Line Filter, 3 Phase, 20A, Tb; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:530Vac; Current Rating:20A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:3 Phase Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3288IT-20-33-C34-R60