TE Connectivity FN3288-80-34-C35-R65
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 80A 760VAC Terminal Block Chassis Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3288-80-34-C35-R65.
IHS
Datasheet9 pages0 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 month trend:
+1264%
Supply Chain
Country of OriginHungary
Introduction Date2018-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3288-80-34-C35-R65 provided by its distributors.
Power Line Filters 3 Phase Slim Book Style High Performance Line Filter 480VAC, 80A, STB Terminal 34, Cy 4.5uF
FILTER 3-PH EMC/RFI SLIM BOOK 480VAC 80A TERM 34 CY 4.5UF FN 3288 SERIES
FN3288-80-34-C35-R65, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 80A, 530VAC;
LINE FILTER 530V/305VAC 80A CHAS
Power Line Filter, 3 Phase, 80A, 530Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:530Vac; Current Rating:80A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:3 Phase Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3288-80-34-C35-R65
FN3288-80-34-C35-R65 Current Rating: 80 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 80 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3288-80-34-C35-R65 | Internal Number: 818000-SF | FN3288-80-34-C35-R65 Current Rating: 80 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 80 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part# FN3288-80-34-C35-R65 | Schaffner