TE Connectivity FN3270H-100-35
Power Line Filter EMC/RFI 0Hz to 60Hz 100A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3270H-100-35.
TME
Datasheet5 pages0 years ago
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2003-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3270H-100-35 provided by its distributors.
FILTER 3-PH ULTRA-COMPACT EMC/RFI 100A CHASSIS IP21 FN 3270 SERIES
3 Phase Compact Filter 520VAC 100A
Power Line Filters EMI/RFI 3 PHASE
RFI Filters for Regeneration Units
LINE FILTER 100A CHASSIS MOUNT
FILTER, THREE PHASE, 100A, 520VAC; Current Rating:100A; Voltage Rating:520VAC; Filter Type:EMI, RFI; Terminals:Screw; Inductance Min:-;
RFI Filters for Regeneration Units; Filter Type:EMC/RFI; Current Rating:100A; Voltage Rating:520VAC; Current Rating:100A; Leaded Process Compatible:Yes; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes ;RoHS Compliant: Yes