TE Connectivity FN3120H-25-33
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 25A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3120H-25-33.
TME
Datasheet4 pages0 years ago
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+1120%
Supply Chain
Country of OriginHungary
Introduction Date2003-07-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3120H-25-33 provided by its distributors.
3-PHASE 25 A CHASSIS MOUNT RE-GEN. DRIVE FILTER SAFETY BLOCK HIGH VOLTAGE
Power Line Filters 25A SFTY TERM BLOCK RFI FLTR-REG. UNITS
Schaffner RFI Filters for Regenaration Units
FN3120H-25-33, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Schaffner EMI FN3120, 3 x 520/300 V
POWER LINE FILTER, 3-PH, 25A, 520VAC;
Power Line Filter, 3-Ph, 25A, 520Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:25A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3120H-25-33
FN3120H-25-33 Current Rating: 25 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filters & Power Your Drives With Superior Emc Protection | 25 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3120H-25-33 | Internal Number: 806163-SF | TE Connectivity | Schaffner