TE Connectivity FN3100-80-35
Rfi Filter, For Regeneration Units, 80 A Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3100-80-35
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3100-80-35.
TME
Datasheet4 pages0 years ago
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginHungary
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3100-80-35 provided by its distributors.
BOOKSTYLE EMC/EMI FILTER FOR MOTOR DRIVES Three Phase EMI Filter, 520V, 60HzHz
Power Line Filters 80A SFTY TERM BLOCK RFI FLTR-REG. UNITS
3-PHASE 80 A INPUT RFI FILTER SAFETY TERMINAL BLOCK
Schaffner RFI Filters for Regenaration Units
FN3100-80-35, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
POWER LINE FILTER, 3-PH, 80A, 520VAC;