TE Connectivity FN2030B-30-08
Single Phase Emi Filter High Attenuation Medical 30A 250VAC Chassis Studs
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN2030B-30-08.
IHS
Datasheet7 pages0 years ago
element14 APAC
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2006-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN2030B-30-08 provided by its distributors.
FILTER, MEDICAL, 30A, CHASSIS MOUNT; Current Rating: 30A; Voltage Rating: 250V; Filter Type: Medical; Filter Terminals: Stud; Inductance Min: 2mH; Capacitance: 1µF; Leakage Current Max: 2000pA; Product Range: -; SVHC: No SVHC (15
Power Line Filter, 1-Phase, 30A, 250V; Filter Applications:Medical; Voltage Rating:250V; Current Rating:30A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Stud; Filter Output Terminals:Stud Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2030B-30-08