Samtec ZW-50-11-L-D-645-100
Conn Board Stacker HDR 100 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-50-11-L-D-645-100.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 5.08mm Tail (08) (mcv)(TO22)
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 21.08mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (17) - Fast Stock(mcv)
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 100 Contacts, Through Hole, TSW Series
Conn Unshrouded Header HDR 100 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole C-Grid® Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-50-11-L-D-645-100 provided by its distributors.
"Flexible Board Stacking Header
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 16.38 mm, 100 Contacts, Solder, 2 Rows, 2.54 mm, ZW Series