Samtec ZW-50-08-F-S-400-055
Board Stacking Connector, 48 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Black Insulator
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-50-08-F-S-400-055.
Sager Electronics
Datasheet2 pages15 years ago
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-50-08-F-S-400-055 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole