Samtec ZW-42-08-T-D-200-100
Conn Board Stacker HDR 84 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-42-08-T-D-200-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page21 years ago
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 84 Contacts, Through Hole, TSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 84 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
TE Connectivity4-103330-0
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Carton
Conn Unshrouded Header HDR 100 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole C-Grid® Bag
2.54mm Pitch C-Grid III Header, Dual Row, Vertical, 80 Circuits, Tin (Sn) Plating
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-42-08-T-D-200-100 provided by its distributors.