Samtec ZW-42-08-G-Q-200-100
Conn Board Stacker HDR 84 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-42-08-G-Q-200-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page21 years ago
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 84 Contacts, Through Hole, TSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 84 Contacts, Through Hole, MTSW Series
TE Connectivity5-826632-0
Conn Unshrouded Header HDR 100 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box/Carton
TE Connectivity1-5499922-2
64pin 2.54mm 2 2.54mm Header,Latch Lock/Eject Hooks,Long 1A 380nm 100.584mm*13.94mm
TE Connectivity 1-1761606-6 Connector Male Unshrouded Low Profile 2X30P Vertical
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-42-08-G-Q-200-100 provided by its distributors.
Board Stacking Connector, 84 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Black Insulator