Samtec ZW-38-13-S-S-765-135
Stacking Board Connector, ZW Series, 38 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-38-13-S-S-765-135.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
-18.18%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2 mm, 1 Rows, 38 Contacts, Through Hole, MTMM Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 38 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 38 Contacts, Through Hole, TSW Series
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole KK Bag
2.54mm Pitch C-Grid III Header Single Row Vertical 40 Circuits 0.38um Gold Selective Plating
2.54mm Pitch C-Grid III Header, Single Row, Right-Angle, 40 Circuits, Tin (Sn) Plating
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-38-13-S-S-765-135 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 38 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk