Samtec ZW-30-20-T-S-579-433
Conn Board Stacker HDR 30 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-30-20-T-S-579-433.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 30 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 8.13mm
Variable Height Pcb Header Strips Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. MTSW-130-07-T-S-130-RA
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 30 Contacts, Through Hole, TSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 30 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 30 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
Amphenol Communications Solutions68016-430HLF
Board Connector, 30 Contact(s), 1 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-30-20-T-S-579-433 provided by its distributors.