Samtec ZW-30-10-S-T-540-090
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 13.72 mm, 90 Contacts, Solder, 3 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-30-10-S-T-540-090.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-30-10-S-T-540-090 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 90 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk