Samtec ZW-30-08-T-S-250-160
Stacking Board Connector, ZW Series, 30 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-30-08-T-S-250-160.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 30 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 8.13mm
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 30 Contacts, Through Hole, TSW Series
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 30 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 30 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Amphenol Communications Solutions68016-430HLF
Board Connector, 30 Contact(s), 1 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-30-08-T-S-250-160 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 30 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk