Samtec ZW-28-19-T-S-775-385
Stacking Board Connector, ZW Series, 28 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-28-19-T-S-775-385.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+28.15%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 28 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
Variable Height Pcb Header Strips Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. MTSW-128-07-T-S-130-RA-021
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 28 Contacts, Through Hole, MTSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 1.27 mm, 1 Rows, 28 Contacts, Through Hole, TMS Series
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-28-19-T-S-775-385 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 28 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk