Samtec ZW-28-11-S-S-415-100
Stacking Board Connector, ZW Series, 28 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-28-11-S-S-415-100.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 28 Contacts, Through Hole, TSW Series
28pin 2.54mm 1 Breakaway,Header,Push-Pull 4A 380nm 71.12mm*11.53mm
Pin Header, Board-to-Board, 1.27 mm, 1 Rows, 28 Contacts, Through Hole, TMS Series
Amphenol Communications Solutions77311-118-28LF
Conn Unshrouded Header HDR 28 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 28 Contacts, Through Hole, MTSW Series
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-28-11-S-S-415-100 provided by its distributors.