Samtec ZW-25-10-T-S-396-141
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 10.06 mm, 25 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-25-10-T-S-396-141.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 25 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 8.13mm
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 25 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 25 Contacts, Through Hole, TSW Series
Conn Unshrouded Header HDR 25 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Bag
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 25 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-25-10-T-S-396-141 provided by its distributors.