Samtec ZW-22-15-T-S-200-174
Conn Board Stacker HDR 22 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-22-15-T-S-200-174.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 22 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 8.13mm
TE Connectivity2-640456-2
Board Connector, 22 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal
KK 254 Solid Header, Right-Angle, with Friction Lock, 22 Circuits, Tin (Sn) Plating
KK 254 Breakaway Header, Right-Angle, 22 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 9.17mm (.361")
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 22 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 22 Contacts, Through Hole, TSW Series
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-22-15-T-S-200-174 provided by its distributors.