Samtec ZW-20-13-T-S-800-155
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 20.32 mm, 20 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-20-13-T-S-800-155.
Samtec
Technical Drawing2 pages4 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-20-13-T-S-800-155 provided by its distributors.
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Flexible Board Stacking Header |Samtec, Inc. ZW-20-13-T-S-800-155
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole