Samtec ZW-20-07-G-S-230-100
Stacking Board Connector, ZW Series, 20 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-20-07-G-S-230-100.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
-17.96%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole C-Grid III™ Frame
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 20 position 0.100" (2.54mm)
KK 254 Breakaway Header Vertical 20 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 20 Contacts, Through Hole, TSW Series
Molex 90325-3020 Headers & Wire Housings, Picoflex Pf-50 Header 20 Circuit,
Amphenol Communications Solutions68000-220HLF
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-20-07-G-S-230-100 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk