Samtec ZW-20-07-G-S-200-055
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 5.08 mm, 20 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-20-07-G-S-200-055.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-20-07-G-S-200-055 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk