Samtec ZW-18-11-L-S-620-060
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 15.75 mm, 18 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-18-11-L-S-620-060.
Newark
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 18 Contacts, Through Hole, TSW Series
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 18 Circuits, 0.38µm Gold (Au) Selective Plating, Mating Pin Length 8.13mm
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 18 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
KK 254 Breakaway Header Vertical 18 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-18-11-L-S-620-060 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 18 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk