Samtec ZW-18-10-L-S-315-155
Stacking Board Connector, ZW Series, 18 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-18-10-L-S-315-155.
Newark
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 18 Contacts, Through Hole, TSW Series
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 18 Circuits, 0.38µm Gold (Au) Selective Plating, Mating Pin Length 8.13mm
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 18 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
KK 254 Breakaway Header Vertical 18 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-18-10-L-S-315-155 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 18 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk