Samtec ZW-16-13-L-S-716-090
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 18.19 mm, 16 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-16-13-L-S-716-090.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 16 Circuits, Gold (Au) Plating
KK 254 Breakaway Header Vertical 16 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 8.13mm
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 16 Contacts, Through Hole, TSW Series
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole KK® Bag
TE Connectivity1-103673-5
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-16-13-L-S-716-090 provided by its distributors.