Samtec ZW-16-12-G-S-810-110
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 20.57 mm, 16 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-16-12-G-S-810-110.
Samtec
Datasheet1 page7 years ago
Technical Drawing1 page8 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-16-12-G-S-810-110 provided by its distributors.
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 16 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk