Samtec ZW-16-10-T-S-330-200
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-16-10-T-S-330-200.
Samtec
Datasheet1 page7 years ago
Technical Drawing1 page8 years ago
Sager Electronics
Toby Electronics
Inventory History
3 month trend:
-18.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 16 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 16 Circuits, Tin (Sn) Plating
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 16 Circuits PA Polyamide Nylon Tin Plating
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 16 position 0.100" (2.54mm)
Amphenol Communications Solutions68001-416HLF
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-16-10-T-S-330-200 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 16 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole