Samtec ZW-16-10-T-D-485-145
Stacking Board Connector, ZW Series, 32 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 2 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-16-10-T-D-485-145.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole, TSW
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 14 position 0.100" (2.54mm)
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-16-10-T-D-485-145 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 32 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk