Samtec ZW-15-20-T-S-906-157
Stacking Board Connector, ZW Series, 15 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-15-20-T-S-906-157.
Official Datasheet15 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
TE Connectivity1-640454-5
MTA-100 SERIES,2.54MM PITCH 15 WAY 1 ROW STRAIGHT PCB HEADER, SOLDER TERM,5A
KK 254 Solid Header, Right-Angle, with Friction Lock, 15 Circuits, Tin (Sn) Plating
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 15 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 8.13mm
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 15 Circuits PA Polyamide Nylon Tin (Sn) Plating
TE Connectivity / AMP1-640455-5
Conn Wire to Board HDR 15 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Package
Variable Height Pcb Header Strips Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. MTSW-115-07-T-S-130-RA
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-15-20-T-S-906-157 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 15 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk