Samtec ZW-15-08-T-S-200-130
Conn Board Stacker HDR 15 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-15-08-T-S-200-130.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 15 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 8.13mm
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 15 Circuits PA Polyamide Nylon Tin (Sn) Plating
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row 90° 15 Circuits PA Polyamide Nylon Tin Plating
TE Connectivity / AMP1-640455-5
Conn Wire to Board HDR 15 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Package
Variable Height Pcb Header Strips Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. MTSW-115-07-T-S-130-RA
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-15-08-T-S-200-130 provided by its distributors.