Samtec ZW-14-11-F-S-550-230
Conn Board Stacker HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-14-11-F-S-550-230.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 14 Contacts, Through Hole, TSW Series
KK 254 Breakaway Header Vertical 14 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
KK 42377 ROHS3Compliant Gold Solder Connector Header, Breakaway 15.0muin 0.38mum
Amphenol Communications Solutions77311-118-14LF
Conn Unshrouded Header HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-14-11-F-S-550-230 provided by its distributors.