Samtec ZW-14-10-L-S-425-255
Stacking Board Connector, ZW Series, 14 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-14-10-L-S-425-255.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 14 Contacts, Through Hole, TSW Series
KK 254 Breakaway Header Vertical 14 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
KK 42377 ROHS3Compliant Gold Solder Connector Header, Breakaway 15.0muin 0.38mum
Conn Unshrouded Header HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole KK Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-14-10-L-S-425-255 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk