Samtec ZW-14-07-S-S-200-115
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 5.08 mm, 14 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-14-07-S-S-200-115.
Samtec
Technical Drawing1 page8 years ago
Newark
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-14-07-S-S-200-115 provided by its distributors.
"Flexible Board Stacking Header
Conn Board Stacker HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole