Samtec ZW-13-07-T-S-220-086
Stacking Board Connector, ZW Series, 13 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-13-07-T-S-220-086.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 13 Circuits PA Polyamide Nylon Tin (Sn) Plating
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 13 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 13 Circuits, Tin (Sn) Plating
TE Connectivity1-640454-3
Conn Wire to Board HDR 13 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Package
TE Connectivity1-2132230-3
Conn Shrouded Header HDR 13Power POS 2.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-13-07-T-S-220-086 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 13 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk