Samtec ZW-12-14-L-S-1015-165
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 25.78 mm, 12 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-12-14-L-S-1015-165.
Samtec
Datasheet1 page7 years ago
Technical Drawing1 page8 years ago
Electro Sonic
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-12-14-L-S-1015-165 provided by its distributors.
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk