Samtec ZW-12-14-G-S-908-261
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 23.06 mm, 12 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-12-14-G-S-908-261.
Samtec
Technical Drawing2 pages4 years ago
3 month trend:
+10.53%
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-12-14-G-S-908-261 provided by its distributors.
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk