Samtec ZW-12-11-G-S-565-182
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 14.35 mm, 12 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-12-11-G-S-565-182.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-18.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-12-11-G-S-565-182 provided by its distributors.
Flexible Board Stacking Header Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. ZW-12-11-G-S-565-182
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk