Samtec ZW-12-08-T-S-236-208
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 5.99 mm, 12 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-12-08-T-S-236-208.
Samtec
Technical Drawing2 pages4 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-12-08-T-S-236-208 provided by its distributors.
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk