Samtec ZW-12-08-L-S-200-090
Stacking Board Connector, ZW Series, 12 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-12-08-L-S-200-090.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 12 Contacts, Through Hole, TSW Series
Header Connector, pcb Mount, recept, 12 Contacts, pin, 0.1 Pitch, pc Tail Terminal
KK 254 Breakaway Header Vertical 12 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 7.49mm
Conn Unshrouded Header HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole KK® Bag
Amphenol Communications Solutions68001-112HLF
Board Connector, 30 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-12-08-L-S-200-090 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk