Samtec ZW-11-07-T-S-200-115
Stacking Board Connector, ZW Series, 11 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-11-07-T-S-200-115.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 11 Circuits, Tin (Sn) Plating
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 11 Circuits, Tin (Sn) Plating
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 11 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
TE Connectivity1-640457-1
Conn Wire to Board HDR 11 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Package
TE Connectivity / AMP4-644456-1
MTA-100 RoHS Compliant 2008 Tin Connector Header UL94V-0 6mOhm 221C 5A
TE Connectivity1-640454-1
Conn Wire to Board HDR 11 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Package
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-11-07-T-S-200-115 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 11 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk