Samtec ZW-10-20-T-D-748-142
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 19 mm, 20 Contacts, Solder, 2 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-20-T-D-748-142.
Electro Sonic
Datasheet1 page8 years ago
JRH Electronics
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+28.26%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-20-T-D-748-142 provided by its distributors.
"Flexible Board Stacking Header
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk